ویژگی های کارتن حمل بار چیست؟

کارتن برای اسباب کشی

کارتن برای اسباب کشی


هدف از نگارش این محتوا آشنایی شما با کارتن حمل بار و ویژگی های کارتن حمل بار و انواع کارتن اسباب کشی است. امروزه یکی از مهم ترین ابزارها در زمان اسباب کشی و جا به جایی، کارتن حمل بار و لوازم بسته بندی است. این نوع کارتن ها برای بسته بندی هر نوع وسیله و محصولی مناسب می باشد. ولی نکته ای که باید توجه کنید که کارتن حمل بار متناسب با وسیله خود را باید انتخاب کنید.

کارتن حمل بار

کارتن حمل بار

برای این کار باید به برخی ویژگی های کارتن حمل بار توجه کنید. از جمله این ویژگی ها نوع ، جنس و مقاومت کارتن در اسباب کشی است. در واقع این ویژگی ها مهم ترین فاکتورهایی است که تعیین می کند شما برای وسایل خود باید از چه کارتنی استفاده کنید. کارتن هایی که دارای این ویژگی ها هستند سبب می شوند که سلامت اجناس شما در حین حمل و نقل تضمین شود و با خیالی آسوده به کار خود بپردازید. در واقع بسته بندی محکم و امن سبب می شود که هیچ خطری اسباب کشی شما را تهدید نکند.

همچنین هر چه این کارتن ها مستحکم تر و مقاوم تر باشند احتمال آسیب دیدگی لوازم را در حین باز کردن کارتن ها کمتر می کند. مهم است بدانید به دلیل اینکه کارتن های حمل بار انواع مختلفی دارند لذا در زمان انتخاب آن ها باید دقت کنید که متناسب با وسیله خود آن را تهیه کنید. به عنوان مثال کارتن حمل بار کوچک مناسب حمل و بسته بندی چینی ،کریستال ،کتاب و مجسمه است. برای کسب اطالاعات بیشتر در این زمینه در ادامه با ما همراه باشید.

کارتن بسته بندی اسباب کشی

کارتن بسته بندی اسباب کشی

کارتن حمل بار چیست؟

کارتن حمل بار کارتن هایی هستند که به صورت اختصاصی برای حمل بار و اسباب کشی تولید و به بازار عرضه می شوند. از آنجایی که این کارتن ها مناسب اسباب کشی باشند باید دارای استانداردهایی باشند که این استانداردها معمولا توسط شرکت ها خصوصاً شرکت های بزرگ اروپایی رعایت می شود. از جمله این استانداردها توجه به جنس و ابعاد و مشخصات ظاهری و استحکام و … کارتن ها می باشد.

این مطلب هم جالب است بخوانید...
نقش کارتن اسباب کشی 3 لایه در اسباب کشی

همان طور که می دانید کارتن ها یکی از ضروری ترین ابزارها و تجهیزات در زمان اسباب کشی هستند و در گذشته افراد برای تهیه این ابزار به میوه فروشی ها یا سوپرمارکت ها مراجعه می کردند و کارتن های دست دوم آن ها را می خریدند و برای اسباب کشی استفاده می کردند. ایراد این کارتن ها این بود که هم به دلیل دست دوم بودن آلوده بودند و هم استحکام لازم برای حمل و نقل وسایل را نداشتند. لذا بسیاری از اسباب منزل در حین اسباب کشی آسیب می دید.

بسته بندی اسباب با کارتن خالی

بسته بندی اسباب با کارتن خالی

به دلیل مصرف زیاد این کارتن ها و نیاز افراد به کارتن های مستحکم شرکت های زیادی در سطح دنیا تاسیس شدند که در زمینه تولید کارتن حمل بار اقدام به سرمایه گذاری کردند و طبیعتا در کشور نیز شرکت های تاسیس شدند و اقدام به تولید و عرضه این محصول نمودند. این کارتن ها مخصوص اسباب کشی هستند و با رعایت استانداردهای ذکر شد تولید می شوند. لذا هم در ابعاد متنوع و هم دارای مقاومت بسیار بالایی هستند. این مساله سبب شد که امروزه اکثر افراد برای اسباب کشی از این کارتن ها استفاده کنند تا در حین انجام این کار خسارت نبینند.

تقریبا تمام لوازم ریز و درشت منزل و حتی ادارات را می توان با کارتن حمل بار بسته بندی کرد. از جمله این لوازم می توان به بسته بندی کتاب، لوازم الکتریکی، لوازم ﺁشپزخانه، ظروف شیشه ای، لباس، لوازم برقی، مواد غذایی و … اشاره نمود. همان طور که اشاره نمودیم در زمان تهیه کارتن حمل بار باید دقت داشته باشید که بسته به نوع وسیله کارتن مخصوص به آن وسیله را خریداری کنید. برای این کار باید انواع کارتن حمل بار را بشناسید.

این مطلب هم جالب است بخوانید...
نکات مهم در استفاده از کارتن اسباب کشی ارزان

انواع کارتن حمل بار

از انواع کارتن حمل بار می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کارتن حمل بار کوچک
  • کارتن بسته بندی متوسط
  • کارتن سایز بزرگ
  • کارتن با سایز تقریبا بزرگ
  • کارتن حمل بار 5 لایه
  • کارتن مخصوص بسته بندی لباس که رگال دار است
  • کارتن جعبه ای درب دار که مخصوص بسته بندی لوازم منزل است به همراه کاور زیپ دار
  • کارتن های مخصوص حمل کتاب

هر کدام از این کارتن ها مناسب بسته بندی لوازم خاصی هستند مثلا کارتن های کوچک مناسب بسته بندی چینی، کریستال، کتاب و مجسمه، ظروف شکستنی آشپزخانه و دکوری هستند. همچنین از این کارتن ها برای بخش هایی از کمد که قابل جداسازی هستند مثل کشوها نیز استفاده می شود. از ویژگی این کارتن ها این است که زیاد سنگین نمی باشند و همچنین فضای کافی برای جاسازی اغلب وسایل را دارند.

کارتن های با سایز متوسط مناسب بسته بندی های وسایل برقی، وسایل آشپزخانه و زونکن و اسباب بازی ها می باشد.

کارتن های با سایز بزرگ مناسب بسته بندی ظروف پلاستیکی، قابلمه، آباژور و دکوری های بزرگ و البسه و کامپیوتر می باشند. این کارتن ها از جمله کارتن هایی هستند که در زمان اسباب کشی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

کارتن های 5 لایه به دلیل ضخامت بالا و ابعاد بزرگی که دارند بسیار مناسب بسته بندی چینی ها و ظروف شکستنی می باشد.

کارتن های حمل کتاب نیز برای بسته بندی اوراق و اسناد ارزشمند و همچنین لوازم آرایشی و بهداشتی بسیار مناسب است.

ویژگی های کارتن حمل بار چیست؟

در واقع مهمترین ویژگی های کارتن حمل بار نوع، جنس و ضخامت کارتن است. در واقع هر چه کارتن را با جنس های درجه یک که ضخامت بالاتری نیز دارند تولید کنند سبب می شود که استحکام کارتن افزایش یابد. در واقع هر چه کارتنی از مقاومت و استحکام بالاتری برخوردار باشد سبب می شود که جنس های داخل کارتن امنیت بیشتری داشته باشند و در حین اسباب کشی آسیب کمتری ببیند.

این مطلب هم جالب است بخوانید...
بسته بندی راحت کتاب ها برای جابجا کردن به خانه جدید

مهم ترین معیار هر اسباب کشی بسته بندی محکم و امن است. لذا کیفیت جنس و استحکام کارتن حمل بار از مهم ترین ویژگی های این محصول است. برای اینکه ضخامت این کارتن ها بالا رود معمولا این کارتن ها 5 لایه هستند و همچنین ضدرطوبت می باشند. از دیگر ویژگی های این کارتن ها این است که معمولا ما بین این لایه ها فضای خالی وجود دارد که به عنوان ضربه گیر عمل می کند و سبب شده که این کارتن ها ضد ضربه باشند.

برای سهولت در حمل و نقل و جا به جایی برخی از این کارتن ها دارای جای دست هستند که این مورد از دیگر ویژگی های این کارتن ها می باشد. برای اینکه مقاوت جای دست در این کارتن ها افزایش یابد دستگیره های پلاستیکی در این قسمت تعبیه کرده اند. این ویژگی سبب شده که بلند کردن و جابه جایی این کارتن ها بسیار ﺁسان باشد.

دلایل استفاده از کارتن حمل بار چیست؟

کارتن های حمل بار باید دارای ابعاد مناسب و استحکام بسیار بالا و ضخامت بالا باشند و همچنین باید قابل حمل باشد. چنین کارتنی مناسب حمل بار و اسباب کشی است. استفاده از کارتن های حمل بار مزایای زیادی دارند که از جمله این مزایای می توان به موارد زیر اشاره نمود:

دلایل استفاده از کارتن حمل بار

استفاده از این کارتن ها سبب می شود اسباب کشی و بسته بندی وسایل با نظم بیشتری انجام شود.

استفاده از این کارتن ها سبب می شود که لوازم و اسباب منزل آسیب کمتری ببیند.

روند اسباب کشی با سرعت بیشتری انجام شود.

آشفتگی در زمان باز کردن بسته بندی ها و چیدن آن ها را بسیار کم می کند.

امکان برچسب زدن روی بسته بندی ها وجود دارد و همچنین کارگرها به راحتی و با سرعت بیشتری می توانند این بسته ها را جابه جا کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 16 =