کارتن اسباب کشی را باید بر اساس میزان و تعداد وسایل خود خریداری کرد. اگر در شرف اسباب کشی هستید و قصد دارید از کارتن حمل بار برای جابجایی اثاثیه خود استفاده کنید. بهتر است ابتدا تعداد کارتن‌های مورد نیاز خود را مشخص کنید. به طور حتم تعیین مقدار کارتن نو برای اسباب کشی کار پیچیده و مشکلی است. بنابراین در این مقاله به راه‌های تعیین تعداد کارتن برای حمل بار خواهیم پرداخت.

تعیین تعداد کارتن اسباب کشی مورد نیاز

تعداد کارتن مناسب اسباب کشی
تعداد کارتن مناسب اسباب کشی

برای مشخص کردن تعداد کارتن اسباب کشی باید ابتدا به تعداد افرادی که در خانه زندگی می‌کنند توجه کرد. زیرا همه می‌دانند که اسباب و اثاثیه یک خانواده چهار یا پنج نفره بیشتر از وسایل یک خانواده دو نفره است. بنابراین یک خانواده پر جمعیت به کارتن خالی بیشتری نسبت به خانواده کم جمعیت نیاز دارند.

دومین اقدام برای مشخص کردن تعداد کارتن چند لایه مخصوص اسباب کشی توجه به متراژ منزل است. زیرا هر چه منزل بزرگ‌تری داشته باشید حتما از وسایل بیشتری برای پر کردن آن استفاده کرده اید. در نتیجه برای جابه جایی وسایل به تعداد بیشتری کارتن نیاز دارید.

اهمیت اندازه کارتن اسباب کشی

توجه به سایز کارتن از دیگر موارد است که بر اساس آن می‌توان تعداد کارتن اسباب کشی برای جابه جایی وسایل را مشخص کرد. بنابراین شناخت و بررسی سایز‌های کارتن حمل از اهمیت بسیاری برخوردار است. به طور کلی کارتن نو مخصوص جابه جایی را در چهار سایز مختلف تولید می‌کنند که عبارتند از:

 • کارتن‌های بسته‌بندی خیلی بزرگ
  این مدل بزرگترین کارتن اسباب کشی چند لایه است که از آن می‌توان برای بسته‌بندی وسایل زیادی استفاده کرد. به عنوان مثال می‌توان از این نوع کارتن برای بسته‌بندی اسباب بازی، وسایل غیر شکستنی آشپزخانه و وسایل حمام استفاده کرد. البته این نوع کارتن را نیز می‌توان برای انتقال لباس استفاده کرد.
 • کارتن‌های بسته‌بندی سایز بزرگ
  از این نوع کارتن خالی مخصوص حمل بار می‌توان برای بسته‌بندی پتو، پرده، ملحفه و حتی لباس‌های زمستانی و تشک و بالش استفاده کرد. همچنین انتخابی عالی برای جابجایی کفش و کیف به حساب می‌آید.
 • کارتن‌های بسته‌بندی سایز متوسط
  کارتن اسباب کشی سایز متوسط متداول‌ترین کارتنی است که می‌توان از آن برای جابه جایی وسایل استفاده کرد. انواع وسایل آشپزخانه، وسایل دکوری و کریستالی و انواع لوستر از جمله وسایلی هستند که با این نوع کارتن قابل حمل و جابه جایی هستند.
 • کارتن‌های بسته‌بندی سایز کوچک
  با خرید کارتن اسباب کشی سایز کوچک می‌توانید انواع وسایل ریز و گرانقیمت خود را در آن جای داد و در امنیت بالا آن‌ها را منتقل کرد.
این مطلب هم جالب است بخوانید...
همه چیز درباره ی نایلون حباب دار

خرید کارتن اسباب کشی تخصصی

کارتن اسباب کشی طرح دار
کارتن اسباب کشی طرح دار

کارتن اسباب کشی تخصصی در سه نوع مختلف عرضه می‌شود. این نوع کارتن نو را برای بسته‌بندی لوازم خاص طراحی کرده اند. بنابراین این نوع کارتن‌ها از لحاظ ظاهری و حتی سایز با سایر کارتن‌های دیگر متفاوت هستند. برخی از انواع این کارتن عبارتند از:

 • کارتن رگال دار مخصوص لباس
  در ساختار این نوع کارتن حمل بار از میله‌ای حلق آویز استفاده می‌شود. همچنین از لحاظ ظاهری بلند‌تر از سایر کارتن‌ها است و مستطیل شکل است. از این نوع کارتن برای حمل لباس استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که این مدل خاص را در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ تولید می‌کنند.
 • کارتن مخصوص کتاب:
  کارتن اسباب کشی مخصوص بسته‌بندی کتاب را در سایز نسبتا کوچک طراحی کرده که از لحاظ دوام در سطح بسیار بالایی می‌باشد. طراحی این نوع کارتن مختص حمل کتاب می‌باشد و می‌توان انواع کتاب‌های سبک و سنگین را به وسیله آن بسته‌بندی و حمل کرد.
 • کارتن مخصوص ظروف:
  ابن مدل کارتن چند لایه بسیار مقاوم است و به دلیل وجود لایه‌های بسیار محکم آن وسیله‌ای مناسب برای حمل ظروف است. مهم‌ترین ویژگی این نوع کارتن قابلیت آن در گرفتن شوک و ضربه‌های وارد شده به وسایل درون آن است.

ساده‌ترین راه برای تعیین تعداد کارتن چند لایه اسباب کشی

کارتن اسباب کشی بزرگ
کارتن اسباب کشی بزرگ

بررسی جداگانه بخش‌های مختلف خانه یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای مشخص شدن تعداد کارتن اسباب کشی است. بهتر است بدانید که اتاق‌ها به خوبی می‌توانند تعداد کارتن‌های مورد نیاز را مشخص کنند. برای این کار باید به حجم وسایل درون آن‌ها دقت کرد. به عنوان مثال اتاق خواب در میان تمام اتاق‌های خانه دارای وسایل بیشتری است. بنابراین به تعداد بیشتری کارتن چند لایه برای بسته‌بندی وسایل آن نیاز است.

این مطلب هم جالب است بخوانید...
اهمیت کارتن اسباب کشی ارزان در حمل و نقل و جا به جایی

البته باید توجه داشت که کارتن‌ها را باید در سایز‌های مختلف تهیه کرد. برای جمع کردن و جابه جایی وسایل آشپزخانه به تعداد زیادی کارتن نو نیاز است. زیرا آشپزخانه مملو از انواع وسایل ریز و درشت است. بنابراین بهتر است ابتدا وسایل را از لحاظ اندازه، تعداد، جنس و وزن تفکیک کرد. سپس بر اساس وسایل تفکیک شده اقدام به تهیه کارتن مورد نیاز خود کرد.

برای تعیین کارتن اسباب کشی برای بسته‌بندی وسایل اتاق نشیمن حتما به انواع کارتن با سایز‌های مختلف نیاز دارید. زیرا در اتاق نشیمن انواع وسایل ریز و درشت بلوری، چوبی و همچنین انواع تابلو و وسایل دکوری وجود دارند. بنابراین برای بسته‌بندی آن‌ها باید از انواع کارتن چند لایه استفاده کرد. در نهایت باید به سراغ حمام خانه رفت.

در میان تمام بخش‌های خانه حمام تنها بخشی است که برای بسته‌بندی وسایل آن به تعداد کمی کارتن نیاز است. البته این موضوع تا حد زیادی به تعداد افراد خانواده بستگی دارد. زیرا هر چه تعداد افراد خانواده بیشتر باشند به طبع به کارتن‌های بیشتری برای بسته‌بندی وسایل حمام نیاز است.

جمع‌بندی

برای مشخص شدن تعداد کارتن اسباب کشی مورد نیاز برای جابه جایی می‌توانید مقاله پیش رو را به دقت مطالعه کنید. زیرا تمام آن چیزی که برای مشخص شدن تعداد کارتن مورد نیاز است در آن آورده شده است. همچنین در مطالب فوق می‌توانید با نکات و موارد مهمی در خصوص خرید کارتن اسباب کشی آشنا شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 1 =