کارتن نو مخصوص اسباب کشی را در چندین لایه و با استفاده از ورق‌های مقوایی و کاغذ با کیفیت تولید می‌کنند. استفاده از کارتن خالی تازه جهت جابجایی وسایل و تجهیزات مختلف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا این نوع کارتن دارای قابلیت‌های بارزی است که در سایر کارتن‌ها از جمله کارتن‌های معمولی و استوک دیده نمی‌شوند. در ادامه به بررسی کامل این نوع کارتن چند لایه می‌پردازیم.

مزایای استفاده از کارتن نو برای اسباب کشی

کارتن اسباب کشی نو
کارتن اسباب کشی نو

کارتن نو را بصورت چند لایه تولید می‌کنند. بنابراین دارای فضا‌های خالی میان لایه‌ها می‌باشد که به منظور بالا بردن مقاومت آن در برابر ضربات احتمالی ایجاد شده اند. در واقع این فضاهای خالی نوعی ضربه گیر هستند که باعث می‌شوند وسایل درون کارتن حمل بار در امنیت بالا جابه جا شوند.

مزیت دیگر این نوع کارتن تمیز بودن آن است. زیرا به دلیل‌عدم استفاده کاملا پاک و عاری از هرگونه آلودگی است به همین دلیل وسایل در تماس با آن آلوده و کثیف نمی‌شوند. علاوه بر آن کارتن اسباب کشی نو از مقاومت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. بنابراین می‌توان لوازم و تجهیزات را در امنیت بالا از مکانی به مکان دیگر انتقال داد. همچنین به عنوان مزیت مهم بعدی می‌توان به‌عدم نفوذ گرد و غبار، رطوبت و حشرات موذی به درون کارتن به دلیل محکم بودن و چند لایه بودن آن اشاره کرد.

نکات کلیدی درباره استفاده از کارتن نو

قطعا برای تهیه کارتن نو مخصوص اسباب کشی باید هزینه مشخصی در نظر گرفت. متاسفانه برخی افراد از سر ناآگاهی وعدم آشنایی با کارتن اسباب کشی آن را صرف هزینه اضافه می‌دانند. بنابراین ترجیح می‌دهند به جای صرف هزینه جهت خرید کارتن چند لایه نو از کارتن‌های دسته دوم و حتی معمولی استفاده کنند. این افراد باید بدانند که کارتن‌های معمولی و دسته دوم به هیچ عنوان مناسب اسباب کشی و جابجایی نیستند. زیرا به دلیل نداشتن استحکام بالا باعث وارد آمدن صدمات جبران ناپذیر به وسایل و لوازم می‌شوند.

این مطلب هم جالب است بخوانید...
آموزش اسباب کشی راحت قسمت پنجم

کارتن نو چیست؟

منظور از کارتن نو نوعی کارتن چند لایه مخصوص جابه جایی وسایل و تجهیزات است که در ابعاد و ظرفیت‌های متفاوتی تولید می‌شود. این نوع کارتن حمل بار را بر اساس استانداردهای موجود طراحی و به مرحله تولید می‌رسانند. با خرید کارتن اسباب کشی نو می‌توان از اسباب و اثاثیه خود در برابر خطرات ناشی از نقل و انتقال محافظت کرد. همچنین باعث سهولت در امر اسباب کشی می‌شود. شرکت‌های سازنده انواع کارتن خالی تازه را در سایز‌های کوچک، متوسط، بزرگ و خیلی بزرگ تولید می‌کنند.

کارتن نو
کارتن نو

قیمت کارتن مخصوص اسباب کشی

قیمت کارتن نو به نسبت کارتن حمل بار دسته دوم بالا است. البته این به معنای تفاوت بسیار زیاد و چشمگیری نیست. بنابراین در صورت نیاز به کارتن خالی جهت اسباب کشی حتما از کارتن‌های تازه و نو استفاده کنید. قیمت کارتن اسباب کشی تازه به عوامل مختلفی از جمله سایز و اندازه، جنس و تعداد لایه‌های کارتن بستگی دارد.

خرید کارتن اسباب کشی نو

برای خرید کارتن اسباب کشی نو باید موارد متعددی را از نظر گذراند. اولین مورد مهم تطبیق وسایل با سایز و اندازه کارتن است. نکته مهم بعدی برای خرید کارتن چند لایه نو و تازه بررسی کامل وزن آن است. وزن کارتن خالی نباید زیاد باشد. زیرا بعد از جای دادن وسایل وزن آن خود به خود بالا می‌رود. در صورتی که وزن کارتن بیش از اندازه سنگین باشد عملیات جابجایی مشکل ساز خواهد بود. علاوه بر آن برای خرید یک محصول با کیفیت باید از طریق شرکت‌ها و سایت‌های فروش معتبر اقدام کرد.

این مطلب هم جالب است بخوانید...
نقش کارتن اسباب کشی 3 لایه در اسباب کشی

انواع کارتن نو از لحاظ لایه

از لحاظ تعداد لایه‌های به کار رفته در کارتن نو، این محصول را در انواع مختلفی تولید می‌کنند. کارتن‌های تولید شده در شرکت‌های کارتن‌سازی دارای لایه‌های ۳.۵، ۷ می‌باشند. بنابراین خریداران می‌توانند با توجه به نیاز خود مناسب‌ترین نوع کارتن حمل بار را خریداری کننند. کارتن اسباب کشی سه لایه را جهت بسته‌بندی و جابجایی انواع وسایل سبک وزن مانند کتاب‌های کم حجم، اسباب بازی و وسایل آرایشی و بهداشتی تولید می‌کنند.

همچنین کارتن نو پنج لایه را مختص به نقل و انتقال تجهیزات سنگین و حساس مانند وسایل برقی، ظروف آشپزخانه و لوستر‌ها تولید می‌کنند. در مواردی نیز کارتن هفت لایه را برای انتقال وسایل بسیار سنگین طراحی و تولید می‌کنند. لازم به ذکر است که این نوع کارتن چند لایه چندان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. در عوض کارتن‌های پنج لایه جزو پرکاربردترین کارتن‌های حمل بار به شمار می‌آیند.

تفاوت کارتن نو با کارتن‌های بازیافتی

پیش از بیان تفاوت‌های کارتن نو با کارتن بازیافتی باید گفت که کارتن‌های بازیافتی با کارتن‌های معمولی و دسته دوم تفاوت دارند. به این معنی که از لحاظ کیفیت و کارایی از محصولات معمولی و دسته دوم بالاتر هستند. با این حال چند رده پایین‌تر از کارتن اسباب کشی تازه قرار گرفته اند. زیرا کارتن بازیافتی از کارتن خالی کهنه تهیه می‌شود که طی فرایند بازیافت به کارتن چند لایه تبدیل شده است. این در حالی است که کارتن تازه مستقیما از ورق‌های کاغذی و مقوایی با کیفیت تولید می‌شود. به همین جهت از لحاظ استقامت و طول عمر قابل مقایسه با کارتن بازیافتی نیست

این مطلب هم جالب است بخوانید...
ویژگی‌های کارتن حمل بار کدامند؟
کارتن اسباب کشی
کارتن اسباب کشی

نکته مهم هنگام خرید کارتن نو

برای استفاده مناسب از کارتن اسباب کشی می‌توان پیش از قرار دادن وسایل درون کارتن، کف کارتن خالی را به وسیله کیسه‌های پلاستیکی نرم پوشش داد. همچنین بعد از جای دادن وسایل فضای مابین وسایل و کارتن را با همین کیسه‌های پلاستیکی پر کرد. در این صورت لوازم درون کارتن در امنیت بالایی جابجا می‌شوند.

سخن پایانی

کارتن نو علاوه بر استفاده در اسباب کشی در انبار کردن و نگهداری وسایل اضافه نیز کاربرد دارد. افرادی که در منازل کوچک زندگی می‌کنند و از داشتن انباری برای جای دادن وسایل اضافه محروم هستند. می‌توانند از این نوع کارتن برای بسته‌بندی کردن لوازم خود استفاده کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + سه =